Cool Grey Melamine Faced Chipboard (MFC) 15mm
Price range: £7.95 through £54.95 inc VAT| Type | Melamine Board (MFC) |
|---|---|
| Length | 2440mm (96in) |
| Width | 1220mm (48in), 152mm (6in), 229mm (9in), 305mm (12in), 381mm (15in), 457mm (18in), 533mm (21in), 610mm (24in) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Medium Density Fibreboard (MDF) Moisture Resistant
Price range: £27.50 through £62.50 inc VAT| Thickness (mm) | 12mm |
|---|---|
| Size | 2440x1220mm |
| Size | 2440x1220mm |
| Type | MR MDF Sheet |
| Thickness | 12mm, 18mm, 25mm, 9mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Birch Plywood
Price range: £59.50 through £158.95 inc VAT| Material | Birch |
|---|---|
| Thickness | 0.8mm, 12mm, 15mm, 18mm, 24mm, 6mm, 9mm |
| Size | 1220x1220mm, 2440x1220mm |
| Type | Birch Plywood |
| Thickness (mm) | 12 |
| Length (mm) | 2440 |
| Width (mm) | 1220 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Flexible Plywood Long Grain 2440x1220x5mm
£30.50 inc VAT| Type | Flexi Plywood |
|---|---|
| Thickness (mm) | 5mm |
| Size | 2440x1220mm |
| Size | 2440x1220mm |
Blockboard B/BB 2440x1220x18mm
£48.95 inc VAT| Type | Blockboard |
|---|---|
| Thickness (mm) | 18mm |
| Size | 2440x1220mm |
| Size | 2440x1220mm |
Matchboard Richmond MDF (M/R) Long 2440x1220x9mm
£51.50 inc VAT| Type | Decorative MDF Sheet |
|---|---|
| Thickness (mm) | 9mm |
| Size | 2440x1220x9mm |
