Warmline EPS Laminate 9.5mm Plasterboard 2400x1200x22mm
£25.50 inc VAT| Type | Thermal Laminate Plasterboard |
|---|---|
| Thickness (mm) | 22mm |
| Size | 2400x1200mm |
Rockwool Sound Insulation Slab 1200x400x100mm – 2.88m2
£80.95 inc VAT| Brand | Rockwool |
|---|---|
| Type | Sound Insulation Slab |
| Thickness (mm) | 100 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 400 |
Warmline EPS Laminate 9.5mm Plasterboard 2400x1200x30mm
£28.95 inc VAT| Type | Thermal Laminate Plasterboard |
|---|---|
| Thickness (mm) | 30mm |
| Size | 2400x1200mm |
Warmline EPS Laminate 9.5mm Plasterboard 2400x1200x40mm
£31.50 inc VAT| Type | Thermal Laminate Plasterboard |
|---|---|
| Thickness (mm) | 40mm |
| Size | 2400x1200mm |
Warmline EPS Laminate 9.5mm Plasterboard 2400x1200x50mm
£35.50 inc VAT| Type | Thermal Laminate Plasterboard |
|---|---|
| Thickness (mm) | 50mm |
| Size | 2400x1200mm |
Rockwool Sound Insulation Slab 1200x400x50mm (5.76m2)
£47.95 inc VAT| Type | Sound Insulation Slab |
|---|---|
| Thickness (mm) | 50 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 400 |
Rockwool RWA45 Insulation Slab 1200x600x100mm (2.88m2)
£41.50 inc VAT| Type | Cavity Batt RWA45 |
|---|---|
| Thickness (mm) | 100 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 600 |
Rockwool RWA45 Insulation Slab 1200x600x75mm (4.32m2)
£47.95 inc VAT| Type | Cavity Batt RWA45 |
|---|---|
| Thickness (mm) | 75 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 600 |
Rockwool Thermal Cavity Batt 1200x455x100mm (3.28m2)
£37.95 inc VAT| Type | Thermal Cavity Batt |
|---|---|
| Thickness (mm) | 100 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 455 |
Rockwool RWA45 Insulation Slab 1200x600x50mm (6.48m2)
£48.50 inc VAT| Type | Cavity Batt RWA45 |
|---|---|
| Thickness (mm) | 50 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 600 |
Knauf Earthwool Acoustic Roll 25mm x (4x600mm) 26.64m2
£49.95 inc VAT| Type | Acoustic Insulation |
|---|---|
| Material | Glass Fibre |
Rockwool Sound Insulation Slab 1200x600x50mm (8.64m2)
£70.95 inc VAT| Brand | Rockwool |
|---|---|
| Type | Sound Insulation Slab |
| Thickness (mm) | 50 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 600 |
