Rockwool Sound Insulation Slab 1200x600x70mm (5.76m2)
£73.95 inc VAT| Brand | Rockwool |
|---|---|
| Type | Sound Insulation Slab |
| Thickness (mm) | 70 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 600 |
Recticel Eurothane PL PIR Plasterboard 2400x1200mm
Price range: £54.50 through £85.50 inc VAT| Type | PIR Insulation Board |
|---|---|
| Thickness (mm) | 25mm/12.5mm |
| Thickness | 37.5mm, 52.5mm, 62.5mm, 77.5mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Recticel Eurowall Cavity PIR Insulation Board 1200x450mm
Price range: £7.80 through £13.50 inc VAT| Type | PIR Insulation Board |
|---|---|
| Thickness | 100mm, 50mm, 60mm, 75mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rockwool Sound Insulation Slab 1200x600x100mm (4.32m2)
£62.95 inc VAT| Type | Sound Insulation Slab |
|---|---|
| Thickness (mm) | 100 |
| Length (mm) | 1200 |
| Width (mm) | 600 |
Knauf Dritherm Cavity Slab 34 1200x455x150mm (5) 2.73m2
£41.50 inc VAT| Brand | Knauf Insulation |
|---|---|
| Type | Cavity Wall Insulation |
Isover Acoustic Partition Roll 100mm (11m2)
£63.50 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 100 |
Isover Acoustic Partition Roll 50mm (15.6m2)
£58.95 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 50 |
Isover Acoustic Partition Roll 25mm (24m2)
£56.50 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 25 |
Unilin CavityTherm Insulation Board 1200x450x125mm
£29.50 inc VAT| Brand | Unilin |
|---|---|
| Type | PIR Cavity Insulation Board |
| Thickness (mm) | 125mm |
| Size | 1200x450x125mm |
Unilin CavityTherm Insulation Board 1200x450x110mm
£26.95 inc VAT| Brand | Unilin |
|---|---|
| Type | PIR Cavity Insulation Board |
| Thickness (mm) | 110mm |
| Size | 1200x450x110mm |
