Makita LS0816F Sliding Compound Mitre Saw 216mm Blade
£229.99 inc VAT| Brand | Makita |
|---|---|
| Type | Sliding Compound Mitre Saw |
Makita DRT50ZJX3 18v BL LXT Router/Trimmer (Bare Tool)
£299.99 inc VAT| Brand | Makita |
|---|---|
| Type | Router Trimmer |
Bosch GSB 18V-55 Combi Drill with 3 x 3.0Ah Batteries
£139.99 inc VAT| Brand | Bosch |
|---|---|
| Type | Cordless Combi Drill |
Makita HS6601/2 Circular Saw 240v
£99.99 inc VAT| No Load Speed | 5200 min-1 |
|---|---|
| Blade Diameter | 165mm |
| Bore Size (Arbor Diameter) | 20/30mm |
| Sound Power Level (LWA) | 107dB(A) |
| Noise Uncertainty (K Factor) | 3dB(A) |
| Vibration Uncertainty (K Factor) | 1.5m/s2 |
| Max. Cutting Depth at 45' | 37.5mm |
| Type | Circular Saw |
| Continuous Input Power 240v | 1050w |
| Sound Pressure Level (LpA) | 99dB(A) |
| Vibration Level (3 Axis) | 2.5m/s2 |
| Max. Cutting Depth at 90' | 54.5mm |
