Treated Batten Type A 25x50mm
Price range: £2.93 through £3.94 inc VAT| Type | Treated Battens |
|---|---|
| Length | 3.0mtr, 3.6mtr, 3.9mtr, 4.2mtr, 4.5mtr, 4.8mtr, 5.1mtr, 5.4mtr |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Treated Batten Type A 19x38mm
Price range: £2.05 through £2.72 inc VAT| Type | Treated Battens |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Length | 3.6mtr, 3.9mtr, 4.2mtr, 4.8mtr, 5.1mtr |
| Size | 19x38mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Treated Batten Type A 25x38mm
Price range: £2.45 through £3.28 inc VAT| Type | Treated Battens |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Length | 3.6mtr, 3.9mtr, 4.2mtr, 4.5mtr, 4.8mtr, 5.4mtr |
| Size | 25x38mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BS5534 Super Yellow Treated Batten 25x50mm
Price range: £3.23 through £4.86 inc VAT| Type | BS Roof Battens |
|---|---|
| Colour | Super Yellow |
| Length | 3.0mtr, 3.6mtr, 4.2mtr, 4.8mtr, 5.4mtr |
| Size | 25x50mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
