Tanalised Planed 5th Redwood (PSE) 25x50mm (20×45) per metre
£1.22 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Size | 25x50mm |
Planed U/S Redwood (PSE) Ex16x38mm (12×33) x 2.1mtr
£1.62 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Size | 17x38mm |
Tanalised Planed 5th Redwood (PSE) 25x100mm (20×95) per metre
£2.40 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
Planed 5th Redwood (PSE) Ex25x200mm (20.5×194) per metre
£4.91 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Length | Per Metre |
Planed 5th Redwood (PSE) Ex32x50mm (27×44) per metre
£1.51 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Size | 32x50mm |
Tanalised Planed 5th Redwood (PSE) 50x50mm (45×45) per metre
£2.40 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Size | 50x50mm |
Tanalised Planed 5th Redwood (PSE) 25x150mm (20×145) per metre
£3.62 inc VAT| Type | Treated Planed Timber |
|---|---|
| Thickness (mm) | 25 |
| Material | 5th Redwood |
| Width (mm) | 150 |
| Treatment | Tanalised |
Planed 5th Redwood (PSE) Ex38x50mm (33×44) per metre
£2.05 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Length | Per Metre |
| Size | 38x50mm |
Tanalised Planed 5th Redwood (PSE) 50x75mm (45×70) per metre
£3.62 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Size | 50x75mm |
Tanalised Planed 5th Redwood (PSE) 50x100mm (45×95) per metre
£4.85 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Size | 50x100mm |
Planed 5th Redwood (PSE) Ex38x75mm (33×69) per metre
£3.02 inc VAT| Type | Planed Timber |
|---|---|
| Material | Softwood |
| Size | 38x75mm |
