We stock a large range of Standard MDF & Moisture Resistant MDF Sheets, also perforated MDF sheets and Neatmatch MDF panels. Trade & DIY welcome, cutting service in store and delivery service available.
Medium Density Fibreboard (MDF)
Price range: £13.50 through £64.50 inc VAT| Type | MDF Sheet |
|---|---|
| Thickness (mm) | 12mm |
| Thickness | 12mm, 15mm, 18mm, 22mm, 25mm, 6mm, 9mm |
| Size | 2440x1220mm, 3050x1220mm |
| Size | 2440x1220mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Medium Density Fibreboard (MDF) Moisture Resistant
Price range: £27.50 through £62.50 inc VAT| Type | MR MDF Sheet |
|---|---|
| Thickness (mm) | 12mm |
| Thickness | 12mm, 18mm, 25mm, 9mm |
| Size | 2440x1220mm |
| Size | 2440x1220mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Matchboard Richmond MDF (M/R) Long 2440x1220x9mm
£51.50 inc VAT| Type | Decorative MDF Sheet |
|---|---|
| Thickness (mm) | 9mm |
| Size | 2440x1220x9mm |
Matchboard Richmond MDF (M/R) Short 1220x2440x9mm
£51.50 inc VAT| Type | Decorative MDF Sheet |
|---|---|
| Thickness (mm) | 9mm |
| Size | 1220x2440x9mm |
Perforated Screen Panel Fleur de Lys – White 1830 x 610 x 3mm
£46.95 inc VAT| Type | Perforated Screen Panel |
|---|
