Galvanised Round Wire Nails 40×2.65mm x 2.5kg
£12.95 inc VAT| Type | Round Wire Nails |
|---|---|
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Options | 2.5kg Bag |
Galvanised Round Wire Nails 65×3.35mm x 500g
£3.30 inc VAT| Type | Round Wire Nails |
|---|---|
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Options | 500g Bag |
Evo-stik Resin W Wood Adhesive Exterior
Price range: £6.95 through £86.95 inc VAT| Type | Wood Glue |
|---|---|
| Size | 125ml, 1ltr, 2.5ltr, 250ml, 500ml, 5ltr |
| Size | 125ml |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Reisser Cutter C/S Woodscrew 5.0x100mm (200)
£26.50 inc VAT| Type | High Performance Screws |
|---|---|
| Thickness (mm) | 5 |
| Finish | Zinc Yellow Passivated |
| Size | 5.0x100mm |
| Options | 5.0x100mm |
| Length (mm) | 100 |
| Box Quantity | 200 |
Reisser Cutter C/S Woodscrew 4.0x50mm (200)
£7.50 inc VAT| Type | High Performance Screws |
|---|---|
| Thickness (mm) | 4 |
| Finish | Zinc Yellow Passivated |
| Size | 4.0x50mm |
| Options | 4.0x50mm |
| Length (mm) | 50 |
| Box Quantity | 200 |
Reisser Cutter C/S Woodscrew 4.0x45mm (200)
£6.95 inc VAT| Type | High Performance Screws |
|---|---|
| Thickness (mm) | 4 |
| Finish | Zinc Yellow Passivated |
| Size | 4.0x45mm |
| Options | 4.0x45mm |
| Length (mm) | 45 |
| Box Quantity | 200 |
Reisser Cutter C/S Woodscrew 3.5x25mm (200)
£3.70 inc VAT| Type | High Performance Screws |
|---|---|
| Thickness (mm) | 3.5 |
| Finish | Zinc Yellow Passivated |
| Size | 3.5x25mm |
| Options | 3.5x25mm |
| Length (mm) | 25 |
| Box Quantity | 200 |
FIXT Performance Woodscrews ZYP 5.0x80mm (100)
£6.40 inc VAT| Type | High Performance Screws |
|---|---|
| Thickness (mm) | 5 |
| Finish | Zinc Yellow Passivated |
| Size | 5.0x80mm |
| Length (mm) | 80 |
FIXT Performance Woodscrews ZYP 4.0x60mm (200)
£6.70 inc VAT| Type | High Performance Screws |
|---|---|
| Thickness (mm) | 4 |
| Finish | Zinc Yellow Passivated |
| Size | 4.0x60mm |
| Length (mm) | 60 |
