Ultratape Scrim Tape Hi Tack Pink
Price range: £3.95 through £7.95 inc VAT| Type | Scrim Tape Self Adhesive |
|---|---|
| Colour | Pink |
| Size | 90mtr x 50mm |
| Options | 48mm x 90mtr, 96mm x 90mtr |
| Length (mm) | 90000 |
| Width (mm) | 50 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Ultratape Scrim Tape Hi Tack Orange
Price range: £3.95 through £7.95 inc VAT| Type | Scrim Tape Self Adhesive |
|---|---|
| Colour | Orange |
| Size | 90mtr x 50mm |
| Options | 48mm x 90mtr, 96mm x 90mtr |
| Length (mm) | 90000 |
| Width (mm) | 48 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Hippo Ultra Plaster Scrim Tape Orange 50mm x 90mtr
£3.95 inc VAT| Type | Scrim Tape Self Adhesive |
|---|---|
| Colour | Orange |
| Size | 90mtr x 50mm |
| Length (mm) | 90000 |
| Width (mm) | 50 |
Knauf Intumescent & Acoustic Mastic Foil 600ml
£8.80 inc VAT| Type | Intumescent & Acoustic Sealer |
|---|---|
| Size | 600ml |
Knauf Joint Filler Premium
Price range: £13.95 through £24.50 inc VAT| Type | Joint Filler |
|---|---|
| Size | 10kg, 20kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Isover Acoustic Partition Roll 100mm (11m2)
£63.50 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 100 |
Isover Acoustic Partition Roll 50mm (15.6m2)
£58.95 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 50 |
Isover Acoustic Partition Roll 25mm (24m2)
£56.50 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 25 |
