Birtley Supergalv Lintel CB90
Price range: £36.95 through £291.95 inc VAT| Brand | Birtley |
|---|---|
| Type | Steel Lintel |
| Length | 1050mm, 1200mm, 1350mm, 1500mm, 1800mm, 2100mm, 2400mm, 2700mm, 3000mm, 3300mm, 3600mm, 3900mm, 900mm |
| Size | 90 to 105mm Cavity |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Birtley Supergalv Lintel CB110
Price range: £46.50 through £260.95 inc VAT| Brand | Birtley |
|---|---|
| Type | Steel Lintel |
| Length | 1050mm, 1200mm, 1350mm, 1500mm, 1800mm, 2100mm, 2400mm, 2700mm, 3000mm, 900mm |
| Size | 110 to 125mm Cavity |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Birtley Supergalv Lintel CB70
Price range: £36.95 through £182.95 inc VAT| Brand | Birtley |
|---|---|
| Type | Steel Lintel |
| Length | 1050mm, 1200mm, 1500mm, 1800mm, 2100mm, 2400mm, 2700mm, 3000mm, 900mm |
| Size | 70 to 90mm Cavity |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Birtley Supergalv Lintel SB100
Price range: £22.50 through £158.95 inc VAT| Brand | Birtley |
|---|---|
| Type | Steel Lintel |
| Length | 1050mm, 1200mm, 1500mm, 1800mm, 2100mm, 2400mm, 2700mm, 3000mm, 750mm, 900mm |
| Size | 100 to 115mm Internal Wall |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Birtley Supergalv Lintel INT100 1050mm
£6.70 inc VAT| Brand | Birtley |
|---|---|
| Type | Steel Lintel |
| Size | 100mm Internal Door |
Birtley Supergalv Lintel INT100 900mm
£5.95 inc VAT| Brand | Birtley |
|---|---|
| Type | Steel Lintel |
| Size | 100mm Internal Door |
Birtley Supergalv Lintel INT100 1200mm
£7.50 inc VAT| Brand | Birtley |
|---|---|
| Type | Steel Lintel |
| Size | 100mm Internal Door |
