Kronobuild OSB3 SE
Price range: £15.95 through £28.95 inc VAT| Type | OSB Board |
|---|---|
| Thickness | 11mm, 18mm, 9mm |
| Size | 2397x1197mm, 2440x1220mm |
| IP Rating | X4 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Medium Density Fibreboard (MDF)
Price range: £13.50 through £64.50 inc VAT| Type | MDF Sheet |
|---|---|
| Thickness (mm) | 12mm |
| Thickness | 12mm, 15mm, 18mm, 22mm, 25mm, 6mm, 9mm |
| Size | 2440x1220mm, 3050x1220mm |
| Size | 2440x1220mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Fast Clean Chipboard TG4 P5 2400x600x22mm
£18.95 inc VAT| Type | Chipboard Flooring |
|---|---|
| Thickness (mm) | 22 |
| Length (mm) | 2400 |
| Width (mm) | 600 |
Loft Panels (OSB3) TG2 1220x300x18mm (Pack of 3)
£17.50 inc VAT| Type | Loft Panel |
|---|---|
| Thickness (mm) | 18mm |
| Size | 1220x300mm |
Medium Density Fibreboard (MDF) Moisture Resistant
Price range: £27.50 through £62.50 inc VAT| Type | MR MDF Sheet |
|---|---|
| Thickness (mm) | 12mm |
| Thickness | 12mm, 18mm, 25mm, 9mm |
| Size | 2440x1220mm |
| Size | 2440x1220mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Kronobuild P5 TG4 Chipboard Flooring 2400x600x22mm
£14.95 inc VAT| Type | Chipboard Flooring |
|---|---|
| Material | Chipboard |
| Thickness | 22mm |
| Length (mm) | 2400 |
| Width (mm) | 600 |
| Size | 2400x600mm |
