Isover Spacesaver Loft Roll 200mm (6.03m2)
£35.50 inc VAT| Type | Loft Insulation |
|---|---|
| Thickness (mm) | 200 |
| Material | Glass Mineral Wool |
| Length (mm) | 5200 |
| Width (mm) | 1160 |
| Fire Rating | Euroclass A1 |
| Thermal Conductivity | 0.044W/mK |
| Coverage (m2) | 6.03 |
Isover Spacesaver Loft Roll 100mm (14.13m2)
£40.50 inc VAT| Type | Loft Insulation |
|---|---|
| Thickness (mm) | 100 |
| Material | Glass Mineral Wool |
| Length (mm) | 12180 |
| Width (mm) | 1160 |
| Fire Rating | Euroclass A1 |
| Thermal Conductivity | 0.044W/mK |
| Coverage (m2) | 14.13 |
Isover Spacesaver Loft Roll 170mm (8.15m2)
£40.50 inc VAT| Type | Loft Insulation |
|---|---|
| Thickness (mm) | 170 |
| Material | Glass Mineral Wool |
| Length (mm) | 7030 |
| Width (mm) | 1160 |
| Fire Rating | Euroclass A1 |
| Thermal Conductivity | 0.044W/mK |
| Coverage (m2) | 8.15 |
Isover Spacesaver Loft Roll 150mm (9.34m2)
£40.50 inc VAT| Type | Loft Insulation |
|---|---|
| Thickness (mm) | 150 |
| Material | Glass Mineral Wool |
| Length (mm) | 8050 |
| Width (mm) | 1160 |
| Fire Rating | Euroclass A1 |
| Thermal Conductivity | 0.044W/mK |
| Coverage (m2) | 9.34 |
Isover Acoustic Partition Roll 100mm (11m2)
£63.50 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 100 |
Isover Acoustic Partition Roll 50mm (15.6m2)
£58.95 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 50 |
Isover Acoustic Partition Roll 25mm (24m2)
£56.50 inc VAT| Type | Acoustic Partition Roll |
|---|---|
| Thickness (mm) | 25 |
