Bostik Stabilising Solution 5ltr
£19.50 inc VAT| Type | Stabilising Solution |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Size | 5ltr |
| Coverage (m2) | Approx 6m2 per ltr |
| Drying Time | Approx 12hrs |
| Application Method | Brush or Roller |
| Suitable For Use On | Brick, Block, Masonry or Render |
Colron Wood Dye Deep Mahogany 250ml
£10.50 inc VAT| Type | Wood Dye |
|---|---|
| Colour | Deep Mahogany |
| Size | 250ml |
| Coverage (m2) | Up to 18m2 per litre |
Colron Wood Dye Antique Pine 250ml
£10.50 inc VAT| Brand | Colron |
|---|---|
| Type | Wood Dye |
| Colour | Antique Pine |
| Size | 250ml |
| Coverage (m2) | Up to 18m2 per litre |
Colron Wood Dye Georgian Medium Oak
Price range: £10.50 through £17.95 inc VAT| Type | Wood Dye |
|---|---|
| Colour | Georgian Medium Oak |
| Size | 250ml, 500ml |
| Coverage (m2) | Up to 18m2 per litre |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Colron Wood Dye Jacobean Dark Oak 250ml
£10.50 inc VAT| Type | Wood Dye |
|---|---|
| Colour | Jacobean Dark Oak |
| Size | 250ml |
| Coverage (m2) | Up to 18m2 per litre |
Colron Wood Dye Indian Rosewood 250ml
£10.50 inc VAT| Brand | Colron |
|---|---|
| Type | Wood Dye |
| Colour | Indian Rosewood |
| Size | 250ml |
| Coverage (m2) | Up to 18m2 per litre |
Colron Wood Dye English Light Oak 250ml
£10.50 inc VAT| Type | Wood Dye |
|---|---|
| Colour | English Light Oak |
| Size | 250ml |
| Coverage (m2) | Up to 18m2 per litre |
Colron Wood Dye American Walnut 250ml
£10.50 inc VAT| Brand | Colron |
|---|---|
| Type | Wood Dye |
| Colour | American Walnut |
| Size | 250ml |
| Coverage (m2) | Up to 18m2 per litre |
Sichern 3 Lever Horizontal Mortice Sash Lock 150mm SCP
£29.95 inc VAT| Brand | Sichern |
|---|---|
| Type | Sash Lock |
| Finish | Satin Chrome Plated |
| Length (mm) | 150 |
| Fire Rating | Certifire |
| Cerification | EN12209 |
Sichern 3 Lever Rebate Sash Lock 63mm CP
£14.95 inc VAT| Type | Sash Lock |
|---|---|
| Fire Rating | Certifire |
| Cerification | EN12209 |
Sichern 3 Lever Sash Lock CE/EN12209/ Certifire/FD 76mm Black
£9.50 inc VAT| Brand | Sichern |
|---|---|
| Type | Sash Lock |
| Fire Rating | Certifire |
| Cerification | EN12209 |
