Warmline EPS Laminate 9.5mm Plasterboard 2400x1200x30mm
£28.95 inc VAT| Type | Thermal Laminate Plasterboard |
|---|---|
| Thickness (mm) | 30mm |
| Size | 2400x1200mm |
Expamet Standard Angle Bead Stainless Steel 3.0mtr
£6.20 inc VAT| Type | Plaster Beads |
|---|---|
| Finish | Stainless Steel |
Warmline EPS Laminate 9.5mm Plasterboard 2400x1200x40mm
£31.50 inc VAT| Type | Thermal Laminate Plasterboard |
|---|---|
| Thickness (mm) | 40mm |
| Size | 2400x1200mm |
Ultratape Scrim Tape White
Price range: £3.50 through £6.95 inc VAT| Type | Scrim Tape Self Adhesive |
|---|---|
| Colour | White |
| Size | 90mtr x 50mm |
| Options | 48mm x 90mtr, 96mm x 90mtr |
| Length (mm) | 90000 |
| Width (mm) | 48 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Knauf Aquapanel Cement Board Outdoor 1200x900x12.5mm
£38.95 inc VAT| Type | Cement Boards |
|---|---|
| Thickness (mm) | 12.5mm |
| Size | 1200x900mm |
Warmline EPS Laminate 9.5mm Plasterboard 2400x1200x50mm
£35.50 inc VAT| Type | Thermal Laminate Plasterboard |
|---|---|
| Thickness (mm) | 50mm |
| Size | 2400x1200mm |
