Showing all 5 resultsSorted by popularity
| No Load Speed | 5200 min-1 |
|---|---|
| Blade Diameter | 165mm |
| Bore Size (Arbor Diameter) | 20/30mm |
| Sound Power Level (LWA) | 107dB(A) |
| Noise Uncertainty (K Factor) | 3dB(A) |
| Vibration Uncertainty (K Factor) | 1.5m/s2 |
| Max. Cutting Depth at 45' | 37.5mm |
| Type | Circular Saw |
| Continuous Input Power 240v | 1050w |
| Sound Pressure Level (LpA) | 99dB(A) |
| Vibration Level (3 Axis) | 2.5m/s2 |
| Max. Cutting Depth at 90' | 54.5mm |
|
Uploaded
Failed
|
![]() |