Bostik Flexacryl Instant Waterproof Roof Coating Black 5kg
£89.95 inc VAT| Type | Waterproof Roof Coating |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 5kg |
Bostik Flexacryl Instant Waterproof Roof Coating Grey 5kg
£89.95 inc VAT| Type | Waterproof Roof Coating |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Size | 5kg |
Bostik Flexacryl Instant Waterproof Roof Coating Grey 2.5kg
£53.95 inc VAT| Type | Waterproof Roof Coating |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Size | 2.5kg |
Bostik Stabilising Solution 5ltr
£19.50 inc VAT| Type | Stabilising Solution |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Size | 5ltr |
| Coverage (m2) | Approx 6m2 per ltr |
| Drying Time | Approx 12hrs |
| Application Method | Brush or Roller |
| Suitable For Use On | Brick, Block, Masonry or Render |
